AZİZ DURAN PARKI - ÇARK-I DEM

AZİZ DURAN PARKI - ÇARK-I DEM

Kent merkezinde, 160 bin m² alanın enkazdan yeşile dönüştürülmesiyle oluşan Aziz Duran Parkı (Kentpark), şehrimiz sakinlerinin yorucu şehir yaşamından arınarak soluk alabilecekleri bir mekan haline getirildi.

Eski Zirai Donatım Kurumu Fabrikası arazisine inşaa edilen ve yaklaşık 5 km yürüyüş alanına sahip Kentpark'taki doğal ortam ve ağaçlar korunarak tüm yüzey çimlendirildi. Parktaki 14 bin m² gölette ise deniz bisikleti ile gezinti yapılabiliyor. Ayrıca Kentpark'ta hizmet veren 2 büfe ve 1 kafe-restoran  mevcuttur. Parkta 5 yıl Kıl çadırı ile hizmet verilmiş olup  kıl çadırımız tahliye edilerek müşterilerimize 2013 yılının temmuz ayından itibaren  modern bir yapıda kafe-restoran ile hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Bunun yanı sıra mini treniyle, tarihi sokak satıcılarıyla (Osmanlı macunu, pamuk şekeri, popcorn ve fresh mısır.), Tarihi Çark, Tarihi Çark hediyelik eşya standı, oyun grupları (Mini dönme dolap, sekolin, trambolin.), Ramazan Ayı'nda Osmanlı geleneğini takip eden Karagöz-Hacivat orta oyunları ve mehteran konserleriyle hizmet vermektedir.

BİLGİ VE REZERVASYON: 0 264 273 19 81

İletişim

kentpark@belpas.com.tr
Mithatpaşa Mah. A.Nejdet Güven Cad. No: 45-9 Adapazarı / SAKARYA
0264 273 19 81